Leading Manufacturer of power operated hydraulic scissor table, mini hydraulic scissor table, electric hydraulic scissor lift table, manual hydraulic scissors lift table, hydraulic scissor lift table with wheel and portable hydraulic scissor lift table from Ahmedabad.
₹ 105000 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 500 kg |
| Lifting Height | 1.5 m |
| Mobility | With Wheels |
| Power Source | Electro Hydraulic |
| Operation Control | Remote Control |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Assembly Line, Factory Floor, Warehouse |
| Surface Finish | Paint Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 500 kg |
| Lifting Height | 1.5 m |
| Mobility | With Wheels |
| Power Source | Manual Hydraulic |
| Platform Size | 900×600 mm |
| Lift Type | Double Scissor |
| Operation Control | Foot Pump |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Loading Dock, Assembly Line, Warehouse |
| Surface Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 2000 kg |
| Lifting Height | 2.5 m |
| Power Source | Electro Hydraulic |
| Operation Control | Remote Control |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Factory Floor, Loading Dock, Warehouse, Assembly Line |
| Surface Finish | Paint Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 1500 kg |
| Lifting Height | 2.5 m |
| Power Source | Electro Hydraulic |
| Operation Control | Remote Control |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Factory Floor, Loading Dock, Warehouse, Assembly Line |
| Surface Finish | Paint Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 1500 kg |
| Lifting Height | 2 m |
| Mobility | With Wheels |
| Power Source | Electro Hydraulic |
| Operation Control | Remote Control |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Assembly Line, Factory Floor, Warehouse, Loading Dock |
| Surface Finish | Paint Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 64999 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 500 kg |
| Lifting Height | 1.5 m |
| Mobility | With Wheels |
| Power Source | Manual Hydraulic |
| Operation Control | Hand Pump |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Factory Floor, Loading Dock, Warehouse, Assembly Line |
| Surface Finish | Paint Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 2000 kg |
| Lifting Height | 3 m |
| Power Source | Electro Hydraulic |
| Operation Control | Remote Control |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Warehouse, Factory Floor |
| Surface Finish | Paint Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 260000 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 500 kg |
| Lifting Height | 12 MTR |
| Mobility | With Wheels |
| Power Source | Electro Hydraulic |
| Platform Size | 1800×1000 mm |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Loading Dock, Warehouse, Assembly Line |
| Surface Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hardik Sureshbhai Patel (CEO)
Lip Engineering
Ground Floor, A-850, Manilaxmi Soc, Adinathnagar Part-1 Nava Odhav
Ahmedabad - 382415, Gujarat, India